Dzień Papieski

„Wstańcie, chodźmy” – pamiętamy…

 Spojrzyj z góry Ojcze Święty, pobłogosław nam…

  XIX Dzień Papieski obchodzony pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”, to doskonała okazja, by wgłębić się w historię Wielkiego Pontyfikatu – Wielkiego Papieża – Świętego Jana Pawła II.

             „Wstańcie, chodźmy!”- to słowa zaczerpnięte z literackiego dziedzictwa Świętego Jana Pawła II, to również słowa Pana Jezusa skierowane do Apostołów w Ogrodzie Oliwnym, to wezwanie i zaproszenie,  by wieść codzienne życie zgodnie z zasadami Ewangelii.

            Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wojsławicach zaprezentowali w świątyni parafialnej montaż słowno-muzyczny, przywołując postać świętego Jana Pawła II, Wielkiego Polaka, Wielkiego Człowieka, fakty z Jego biografii i nauczania.

Wystąpił szkolny chór Violina pod kierunkiem Krzysztofa Jasiuka  oraz soliści: Lena Zielińska – uczennica klasy IIIa, Dominika Widyńska – uczennica klasy VIIa, Gabriela Has – uczennica klasy VIb,  Natalia Łatka – uczennica klasy VIb, Alicja Białek – uczennica klasy VIb, Magdalena Łazorczyk-uczennica klasy VIII, Ilona Sołdaczuk – uczennica klasy VIIb, Klara Sołdaczuk – uczennica klasy Via.

Dekorację wykonały  :Ewa Koler i Olimpia Wójcik. Prezentację multimedialną przygotowała Katarzyna Lackowska. Scenariusz opracowała i czuwała nad całością występu Krystyna Radomska.

           Ksiądz proboszcz Zbigniew Kasprzyk wyraził szkolnym artystom i nauczycielom gratulacje i słowa wdzięczności.

           Po Mszy Świętej odbyła się także kwesta-zbiórka ofiar dla młodych, zdolnych stypendystów Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia, w celu budowania żywego pomnika Świętego Jana Pawła II.

            Wieczorem  wierni wojsławickiej wspólnoty parafialnej pod przewodnictwem księdza wikariusza Marcina Zielińskiego rozważali tajemnice chwalebne różańca świętego w modlitewnej procesji na ulicach miasteczka, wokół Ratusza. W modlitwie różańcowej zostały zaczerpnięte myśli, rady i wskazówki Świętego Jana Pawła II z Jego pielgrzymek do Ojczyzny.

             Obchody XIX Dnia Papieskiego odbyły się także w Szkole Podstawowej w Wojsławicach. Wydarzenie to zostało wpisane do kalendarza imprez szkolnych jako przedsięwzięcie cykliczne. W uroczystej akademii uczestniczył Wójt Gminy – Henryk Gołębiowski, dyrektor szkoły – Justyna Starko-Gadzała, ksiądz proboszcz Zbigniew Kasprzyk, grono pedagogiczne oraz rodzice uczniów.

             Niech XIX Dzień Papieski zmobilizuje nas do modlitewnej wdzięczności za dar Świętego Jana Pawła II. Niech nie będzie tylko wzruszającym wspomnieniem historycznego już wydarzenia, lecz zaproszeniem do pójścia drogą, którą Święty Jan Paweł II wytrwale nam wskazuje. Niech nasza postawa zakorzeniona w wierze i miłości zaowocuje uczynkami życia autentycznie chrześcijańskiego – zachęcał ksiądz proboszcz.

Krystyna Radomska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *