Relacja z ostatniej mobilności w ramach projektu Erasmus+ FOOTFALLSofNATURE

Ostatnia, piąta mobilność miała miejsce w szkole Asim’inNesli Imam HatipOrtaokulu w Stambule w dniach 25 – 29 lipca 2022r. 

Oprócz zaplanowanych zajęć projektowych, poświęciliśmy dużo uwagi na podsumowanie naszych działań, ich ewaluację oraz ustalenie ostatnich zadań do wykonania. Uaktualniliśmy stronę projektu, omówiliśmy mobilitytool. Pracowaliśmy nad końcowym raportem oraz sposobami oceny i ewaluacji naszych działań. 

Mieliśmy również okazję aby ponownie odkryć najciekawsze zakątki Stambułu, w tym meczet HagiaSophia, pałac Dolmabahce, pałac Topkapi. Zwiedziliśmy niesamowitą Cysternę Bazyliki. Niektóre z zadań  projektowych realizowaliśmy na uroczej wyspie  Buyukda, na którą przypłynęliśmy promem.

Z zaciekawieniem zwiedzaliśmy również szkołę Asim’inNesli, która jest jedną z tzw szkół religijnych. Uczą się w niej tylko chłopcy, którzy w 5 i 6 klasie poświęcają cały swój czas na naukę recytacji wersetów Koranu, świętej księgi islamu. Było to bardzo ciekawe doświadczenie.

 

Link do video:

 

https://youtu.be/YXfOKjPNEKE