Wyjazd do Włoch uczestników projektu Erasmus+ FOOTFAALLSofNATURE

Nasz trzeci wyjazd odbył się w dniach 9-13 maja 2022r. w szkole BOSCO-NETTI w Santeramo in Colle.

Pierwszy dzień rozpoczął się Ceremonią Otwarcia, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie i nauczyciele z 4 krajów. Wszystkie szkoły przedstawiły swoje  prezentacje o swoich miejscowościach, krajach i systemach edukacji.

Uczniowie wzięli udział w lekcji włoskiego z grami integracyjnymi i nauczyli się kilku zwrotów po włosku. Następnie wszystkie grupy zwiedziły Santeramo pod przewodnictwem włoskich uczniów.

Drugi dzień rozpoczął się od różnych zajęć sportowych i eko-edukacyjnych. Włoscy uczniowie odegrali krótką bajkę o mrówkach i koniku polnym, aby zastanowić się nad znaczeniem ekologii i recyklingu.

 Po południu mieliśmy trekking i piknik na wsi. Wzięliśmy udział w warsztatach na farmie, gdzie uczyliśmy zasad rolnictwa ekologicznego i robienia sera typu „mozzarella”, z możliwością degustacji.

Trzeci dzień rozpoczął się od warsztatów plastycznych w szkole: dekorowanie torebek, tworzenie przedmiotów z materiałów pochodzących z recyklingu. Potem odbyło się krótkie zwiedzanie Graviny, aby poznać bliżej włoską historię i kulturę.

Następnego dnia odwiedziliśmy Bari i Alberobello, które zachwyciło nas swoim urokiem. Dowiedzieliśmy się więcej o historii i tradycjach regionu.

Rano 5 dnia odwiedziliśmy Materę. Następnie nauczyciele pracowali nad narzędziem MobilityTool i ustalili agendę kolejnego spotkania. Wypełniliśmy również formularze oceny tygodnia mobilności i zjedliśmy pożegnalną kolację w szkole, podczas której uczniowie i nauczyciele otrzymali certyfikaty uczestnictwa.

 

https://youtu.be/NjL17YJv9CQ