Święto Konstytucji 3 Maja

      W dniu 27 kwietnia 2021r dzieci z najstarszej grupy przedszkolnej 0a uroczyście obchodziły 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Święto Flagi. Głównym celem uroczystości było upamiętnienie rocznicy uchwalenia Konstytucji regulującej ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów oraz rozwijanie poczucia przynależności narodowej u naszych „ Małych Patriotów.” W tak ważnym dniu Dzieci prezentowały się niezwykle uroczyście w galowych strojach, ozdobionych kotylionami w barwach ojczystych. Podkreślając wagę naszych symboli narodowych: Godła, Flagi, Hymnu oraz znaczenia Ojczyzny w naszym życiu – Przedszkolaki z powagą i dumą zaprezentowały program patriotyczny o Polsce. Nie zabrakło tekstów literackich i piosenki o małych Polakach.
      Było przepięknie, wzruszająco i uroczyście. Wszyscy przeżyli lekcję patriotyzmu i miłości do kraju ojczystego, która na długo pozostanie w pamięci naszych „Małych Polaków”.

Program przygotowała wychowawczyni grupy
0a p. Anna Michalczuk przy współpracy nauczycieli świetlicy:p.Olimpii Wójcik oraz p.Adama Łopockiego.