XIX Konkurs Kolęd i Pastorałek

      Śpiew kolęd i pastorałek stanowi stary, piękny zwyczaj naszej polskiej, chrześcijańskiej kultury, opiewać bowiem narodziny Boga-Człowieka. Przeżywając radosny czas Bożego Narodzenia 9 stycznia odbył się w naszej szkole XIX Konkurs Kolęd i Pastorałek jako przedsięwzięcie cykliczne wynikające z planu pracy Zespołu Katechetycznego. Od lat cieszy się wielkim zainteresowaniem, podtrzymuje tradycję śpiewania kolęd, pozwala odkrywać i promować talenty szkolnych artystów. 

      Komisja Konkursowa w składzie: Krzysztof Jasiuk – przewodniczący,  Marzena Kubik – członek,  Katarzyna Lackowska – członek przesłuchała 33 solistów i 2 zespołów, dokonała oceny i wyłoniła laureatów.

         W kategorii soliści – oddziały przedszkolne Jury przyznało: I miejsce – Antonina Kozaczuk „0”c , II miejsce – Oliwia Grabarczuk „0”b,  III miejsce – Klaudia Nizio „0”a.  Wyróżnienie otrzymała : Anna Mazurek „0”b .

      W kategorii soliści klas I – III komisja przyznała: I miejsce – Monika Grabińska kl. IIIa,  II miejsce – Szymon Gajewski kl. IIa,  III miejsce – Antoni Jasiuk kl. IIa.  Wyróżnienie otrzymała : Gabriela Kołtun – kl. Ia, Olaf Guz- kl. Ib,  Julia Kończyńska-kl. I b i Lena Zielińska – kl. IIIa.  

       W kategorii klas I-III wystąpiły 2 zespoły. Pierwsze miejsce zajął zespół „Iskierki”, zaś drugie – zespół „Zuchowa Gromada”

     W kategorii klas IV-VIII komisja przyznała: I miejsce – Magdalena Łazorczyk – kl. VIII,  II miejsce – Dominika Widyńska – kl. VII,  III miejsce – Gabriela Has – kl. VIb.

Zwycięzcom gratulujemy!

      Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, ks.proboszcza Zbigniewa Kasprzyka, Pawła Radomskiego oraz Elżbietę Łopocką. Swoją obecnością wykonawców zaszczyciła Małgorzata Bulicz – księgowa do spraw szkolnictwa reprezentująca Wójta Gminy Wojsławice, dyrektor szkoły Justyna Starko-Gadzała, ks, proboszcz Zbigniew Kasprzyk i licznie zgromadzeni rodzice.

Organizatorem XIX Konkursu Kolęd i Pastorałek była pani Krystyna Radomska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *