KLASY 0 – 3 W ŚWIECIE BAŚNI

2 grudnia 2019 r. dzieci z klas 0 – 3 wraz z wychowawcami w Hrubieszowskim Domu Kultury miały okazję zobaczyć spektakl pt. Najpiękniejsze baśnie Dalekiego Wschodu prezentowany przez Teatr Współczesny w Krakowie. Na chwilę, wraz z Kostusiem – chłopcem z naszych czasów, Szeherezada przeniosła nas do świata baśni. Z bohaterami: Ali Babą, Alladynem i Sindbadem Żeglarzem poznaliśmy świat o odmiennej kulturze. Spektakl interaktywny z feerią świateł niósł przekaz, że trzeba być uważnym, pilnym, rozsądnym i słuchać mamy i taty, a czytanie książek i zanurzanie się w świat literatury jest bardziej wartościowe i dostarcza więcej emocji niż gry komputerowe. Pełne uroku, iluzji i magii, baśniowe sceny na długo zapiszą się w pamięci dzieci, a morały z nich płynące są doskonałym przekazem, że w życiu warto kierować się prawdą, uczciwością i dobrem.

Wyjazd zorganizowała pani Teresa Lackowska.