Klasy 0 -3 na spektaklu teatralnym

22 listopada 2019r. uczniowie oddziałów 0-3 mieli okazję obejrzeć spektakl teatralny pt. „Duch skrzyni i różnorodność kultur Europy” w Hrubieszowskim Domu Kultury. Sztukę przygotowali aktorzy Polskiego Teatru Muzycznego.
W czasie przedstawienia dzieci poznały historię 9-letniego Kuby, który przypadkowo uwolnił złego ducha skrzyni (żywiącego się strachem, nienawiścią, bólem i łzami). Widzowie wraz         z bohaterem odwiedzali: Niemcy, Włochy, Francję, Hiszpanię i Anglię i poznawali charakterystyczne cechy, typowe dla kultury tych krajów łącznie z pozdrowieniem w danym języku.
W trakcie interaktywnego spektaklu dzieci stawały się uczestnikami wydarzeń, poszukiwały słów – kluczy oraz zaklęć, które powstrzymywały złośliwego ducha. Zły duch stracił moc, zwyciężyła dobroć, a największym skarbem świata okazały się właśnie DZIECI. Młodzi widzowie przekonali się jak ważna jest przyjaźń, mądrość, odwaga, humor i miłość. Wszyscy doskonale się bawiliśmy. Nawet potwór z Loch Ness nie był zbyt straszny by nas zniechęcić.